Українська
Наші партнери

Курси за вибором у навчальних планах ЗНЗ

Директори шкіл мають усі законні підстави на включення курсів за вибором "Уроки для сталого розвитку" та "Основи критичного мислення" у навчальні плани закладу

У червні 2015 року наша організація написала запит до Міністерство освіти і науки України з приводу фінансування курсів за вибором, оскільки багато директорі шкіл отримували відмову у затвердженні навчальних планів з аргументом «на фінансування варіативної частини грошей немає». Ми звернулись (через депутатський запит) до Міносвіти з проханням роз’яснити ситуацію.

Знаємо, що фінансування освіти здійснюється як з місцевих бюджетів, так і шляхом субвенцій з державного бюджету, тож кошти на варіативну частину навчального плану мають бути.

Нарешті 10 серпня ми отримали офіційну відповідь від МОН України за підписом директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Кононенка Ю. Г.

Серед багатьох цитувань Закону України «Про освіту» та інших нормативних документів відповіддю на наш запит можна вважати такий абзац:

«Одночасно повідомляємо, що бюджетне фінансування загальноосвітнього навчального закладу здійснюється відповідно до встановленого Базовим навчальним планом сумарної кількості годин інваріантної та варіативної складових з урахуванням можливого поділу класу на групи у процесі вивчення окремих предметів».

Отже, шановні керівники навчальних закладів, у вас є офіційна підстава для спростування всіх відмов на включення у навчальний план школи курсів за вибором.

© 2014 НПО «Вчителі за демократію та партнерство»
Всі права захищені, при копіюванні / цитуванні матеріалів сайту
гіперпосилання на tdp.org.уа обов'язкове