Українська
Наші партнери

Приєднуйтесь до проекту "План дій: через соціальні учнівські проекти – до громадянської активності"

22 травня 2018

Запрошуємо загальноосвітні школи та заклади професійно-технічної освіти у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорозькій та Івано-Франківській областях до участі у проекті "План дій: Через соціальні проекти – до громадянської активності".

Організація "Вчителі за демократію і партнерство" розпочинає новий проект – "План дій". Якщо ваш навчальний заклад прагне позитивних змін, готовий до нових викликів і дійсно дбає про громадянську позицію й активність учнів – приєднуйтесь! Якщо у ваших учнів є ідея соціального проекту, але бракує інструментів й підтримки для її реалізації, – приєднуйтесь!

Проект виконує організація "Вчителі за демократію і партнерство" у мехаж «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. 


ЯКІ МОЖЛИВОСТІ НАДАЄ ПРОЕКТ "ПЛАН ДІЙ" ДЛЯ УЧНІВ ТА УЧИТЕЛІВ?

■ Безоплатна участь (у тому числі переїзди) у всіх проектних заходах – два всеукраїнських Форуми у Києві, практичні тренінги з навчально-методичними матеріалами, майстер-класи, консультування, дискусійні майданчики.

■ Спланувати й успішно реалізувати від А до Я власний соціальний проект за підтримки експертів.

■ Співпрацювати з навчальними закладами з п’яти областей України.

■ Познайомитись з кращими практиками учнівських соціальних проектів України й презентувати власний проект на Всеукраїнському Форумі, а також на онлайн-платформі.

■ Набути досвіду громадянської освіти та підвищити рівень громадянської компетентності.

Щоб приєднатися, до 1 липня 2018 заповніть реєстраційну форму за вказаним посиланням.

Навчальні заклади, які пройдуть відбір, до 1 вересня 2018 отримають лист-підтвердження участі в ініціативі.

Для додаткових запитань і зв'язку:
☎ 050 362 57 78, Ірина Баранова
✉ teachersdp@gmail.com (у темі листа вказуйте 'План Дій')
Сторінка проекту у facebook 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПРОЕКТ

Його основна мета – розвиток навичок громадянського активізму учнівської молоді через освіту та безпосереднє залучення їх до локальних соціальних проектів і громадянських ініціатив, а також створення власних соціальних проектів, спрямованих на розв'язання проблем місцевої громади.

Ключові повідомлення: Брати активну учать у житті громади – круто! Волонтерство і створення соціальних проектів –  можливість для самореалізації! Вести діалог з владою й контролювати її – не страшно! Проект дає можливість безкоштовно повчитися та втілити в життя власні ідеї.

Учасники проекту:  учні та учителі загальноосвітніх шкіл та закладів професійно-технічної освіти у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорозькій та Івано-Франківській областях.

Проблема, яку буде вирішувати проект

Очевидно, що необхідною умовою виходу України з кризового стану є подальший розвиток громадянського суспільства  і зростання його ролі. Це, на нашу думку, неможливо без цілеспрямованого формування в української молоді бажання брати активну участь в суспільних справах, бути лідерами громади, свідомими громадянами. Тому громадянська освіта молоді, зокрема учнівської, є нагальною потребою сьогодення.

Разом з тим, викладаючи школярам лише офіційні курси громадянських знань за шкільним розкладом, неможливо розв’язати проблему формування у молодих людей практичних умінь і навичок, потрібних громадянинові: планувати і реалізовувати соціальні ініціативи, бути волонтером, комунікувати у різноманітному суспільстві, намагаючись знайти консенсус і розв’язати проблему, контролювати владу та вступати в діалог з нею тощо.

Розвинути громадянські навички у молоді можливо лише у процесі відповідної практичної діяльності поза класом та поза школою, надавши можливість молоді самостійно планувати і виконувати власні соціальні проекти з реальними результатами.  


 


© 2014 НПО «Вчителі за демократію та партнерство»
Всі права захищені, при копіюванні / цитуванні матеріалів сайту
гіперпосилання на tdp.org.уа обов'язкове