Українська
Наші партнери

Ярмарок ідей у Івано-Франківську

В Івано-Франківську стартував новий етап освітньої програми для дорослих “Стале домогосподарство”. На підтримку програми у місті провели Ярмарок ідей “Івано-Франківськ на шляху до сталого розвитку”.

 

7 червня у Франківську на Площі Ринок команда проекту “Освіта для сталого розвитку в дії” ярмаркувала — провела на підтримку нового етапу освітньої програми для дорослих “Стале домогосподарство” Ярмарок ідей “Івано-Франківськ на шляху до сталого розвитку”.

 

Понад 120 франківців уже взяли участь у програмі “Стале домогосподарство”. Волонтерами стали люди різного віку та професій: підприємці, викладачі, студенти, пенсіонери, представники ОСББ, домогосподарки, працівники соціальних служб, лікарі та інші. Впродовж трьох місяців вони у повсякденному житі застосовували поради щодо енергозбереження, сортування сміття, зменшення витрат води. У результаті —їм вдалосязмінити стиль життя своєї родини на більш сталийзокрема зменшити кількість відходів до 40%, скоротити використання води для господарських потреб до 20% та знизити споживання електроенергії до 13%. 

“Цей спосіб життя не потребує матеріальних затрат чи якихось особливих зусиль. Кожен може навчитися закручувати кран, коли чистить зуби, вимикати воду, коли намилюється в душі, чи не залишати прилади підключеними до електроживлення. Найбільша проблема — це байдужість. Наприклад, економія води — це не лише заради грошей. Це робиться з думкою, що її взагалі колись, може, не буде, не буде навіть, за що платити”,— говорить учасниця програми, ведуча екокоманди Оксана Іванюк.

 Під час суботнього ярмарку франківцям презентували новий етап програми та записували в екокоманди всіх охочих.

 Як розповів один із організаторів заходу, головний координатор проекту “Освіта для сталого розвитку в дії” Ігор Сущенко, вони не сподівалися, що у місті мешкає стільки охочих вести екологічний спосіб життя:

“Івано-Франківськ — перше місто в Україні, де активно впроваджується навчальна програма зі сталого розвитку для дорослих. У ході підготовки до Ярмарку ми були вражені кількістю людей, які захотіли приєднатися до заходу і поділитися власними ідеями, як зробити життя у місті більш сталим та екодружнім”.

На Ярмарку провели численні акції, щоб провернути увагу людей до потреб сталого розвитку. Макулатуру та батарейки обмінювали на яблука та морквини. Впродовж півтори години заходу франківчани принесли 130 кг макулатури та понад 18 кілограмів відпрацьованих батарейок. Найбільше до акцій долучились діти. Усі кошти за зібрану вторсировину організатори передали до Міського центру соціальних служб. Загалом на Ярмарку команда організаторів роздала 52 кг яблук та близько 100 морквин!

Також усі охочі могли виміряти свій екологічний слід на планеті. Франківчани дізнавалися, скільки гектарів землі потребує їхня життєдіяльність. За результатами акції “Виміряй свій екослід” — у середньому мешканець Івано-Франківська займає площу в 3,14 га. У порівнянні — середній екослід українців у 2012 році становив 3,19 га, тоді як “ідеальним екослідом” у світі вважається 1,8 га.

На консультативних пунктахдосвідчені та нові учасники “Сталого господарства” давали гостям поради, як заощаджувати воду, електроенергіюта гроші, як розрізняти екомаркування товарів.

Активістка “Теплого міста” Ольга Ярухіна приєдналася до Ярмарку волонтером. Вона власноруч підготувала плакатз адресами пунктів прийому різних відходів у місті та безкоштовно роздавала його усім охочим (завантажити плакат):

“Думка про створення такого плакату та його розповсюдження виникла давно. Як виявилось, і в організаторів Ярмарку була саме така потреба. Я підготувала плакат і ми його разом надрукували. Пунктів прийому вторсировини у місті достатньо, але не усі люди сортують сміття. Сподіваюсь, це лише питання часу. У своєму офісі на роботі я організувала збір макулатури. Люди, насправді, раді таким ініціативам”.

 Ольга проводила на Ярмарку благодійну акцію зі збору коштів на фарбу для розмалювання пункту прийому макулатури та склотари по вул. Вовчинецькій, 90а.

 Учасники екокоманд програми також провели для дітей та дорослих майстер-класи хендмейд-виробів “Друге життя речей” — показали, як із відходів можна створити корисні речі: Катерина Гаран розмальовувала з гостями власні екоторби зі старих штор, Наталія Фоменко зі своїми студентами з університету В. Стефаника виготовляли лотоси з використаного паперу; Віра Горин принесла виставку “З непотрібного – потрібне” та навчала, як зі сміття можна зробити функціональні у господарстві речі. Майстер-клас “Принци і принцеси” зібрав біля себе найбільше дітей: із картонних котушок від туалетного паперу вони виготовляли корони.

Організатори заходу розповіли, що “Стале домогосподарство” — це продовження в Україні всесвітнього руху програми “Екокоманди” (Ecoteam Program), яка на сьогодні успішно діє в Ірландії, Нідерландах, Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Швеції, Угорщині, Польщі, В'єтнамі, США. Такі Ярмарки планують влаштовувати і в інших містах України

 “З травня 2014 року ми розпочали реалізацію нового етапу програми. До ньоговже приєдналось понад 80 нових учасників з Франківська, які розпочнуть свою роботу з середині червня. Ми проводимо безкоштовні тренінги та надаємо усі необхідні матеріали для навчання. Запрошуємо всіх свідомих та активних громадян приєднатися до руху. Зареєструватися для участі та дізнатися детальніше про програму можна на нашому сайті”,— розповіла координатор програми “Стале домогосподарство” Галина Гупан.


© 2014 НПО «Вчителі за демократію та партнерство»
Всі права захищені, при копіюванні / цитуванні матеріалів сайту
гіперпосилання на tdp.org.уа обов'язкове